CSPESC

COED SLOWPITCH EUROPEAN SUPER CUP

IX. Riccione (ITA) - 2018
July 30th - August 4th

(game results)

 
  1. 1.Pioneers (GBR)
  2. 2.H2O (GBR)
  3. 3.London Chromies (GBR)
  4. 4.Bandits Witches Linz (AUT)
  5. 5.UCE Travellers (GER)
  6. 6.TNT (IRL)
  7. 7.Mannheim Tornados (GER)
  8. 8.Sparks Mlade Buky (CZE)
  9. 9.Waynes Pardubice (CZE)
  10. 10.Akademics Sofia (BUL)
  11. 11.Dodder Dynamoes (IRL)
  12. 12.Afterburners (BEL)
  13. 13.Mortsel Skywalkers (BEL)
  14. 14.Delfina Riccione (ITA)
  15. 15.Brevannes (FRA)
  16. 16.Valmarecchia (ITA)
VIII. Wr Neustadt (AUT) - 2016
August 1st - 6th

(game results)

 
  1. 1.H20 (GBR)
  2. 2.London Chromies (GBR)
  3. 3.UCE Travellers (GER)
  4. 4.DNAce (CZE)
  5. 5.Mannheim (GER)
  6. 6.Sparks Mlade Buky (CZE)
  7. 7.Triple Play (GER)
  8. 8.Linz (AUT)
  9. 9.Wr. Neustadt Chucks (AUT)
  10. 10.TNT (IRL)
  11. 11.Oddsox (IRL)
  12. 12.Akademics Sofia (BUL)
  13. 13.Afterburners (BEL)
  14. 14.Titans BSC (BEL)
VII. Mlade Buky (CZE) - 2014
July 29th - August 2nd

(game results)

 
  1. 1. UCE Travellers (GER)
  2. 2. Chromies (GBR)
  3. 3. H2O (GBR)
  4. 4. Lisicke (SLO)
  5. 5. Linz (AUT)
  6. 6. Kiely's Kegs (IRL)
  7. 7. Waynes World (CZE)
  8. 8. Afterburners (BEL)
  9. 9. Rytiri Trutnov (CZE)
  10. 10. Sparks Mlade B. (CZE)
  11. 11.  Mortsel (BEL)
  12. 12.  Hangarounds (GER)
VI. Pardubice (CZE) - 2012
July 31st - August 4th

(game results)

 
  1. 1. Lisicke (SLO)
  2. 2. Chromies (GBR)
  3. 3. Uce Travellers (GER)
  4. 4. Paos Pardubice (CZE)
  5. 5. DNAce (CZE)
  6. 6. Dodder Dynamoes (IRL)
  7. 7. Sunville Tigers (BEL)
  8. 8. Askoe Linz St. (AUT)

V. Mlade Buky (CZE) - 2011
August 3rd - 6th

(game results)

 
  1. 1. Chromies «(GBR)
  2. 2. Limerick (IRL)
  3. 3. Pioneers (GBR)
  4. 4. Sparks Bak (CZE)
  5. 5. Wayne's World (CZE)

IV. Ljubljana (SLO) - 2010
August 3rd - 7th
 
  1. 1. Chromies (GBR)
  2. 2. Dodder Dynamoes « (IRL)
  3. 3. Batpak (IRL)
  4. 4. Long Bridge (SLO)
  5. 5. sD Golovec (SLO)
  6. 6. WBV Homerunners (AUT)

III. Dupnitsa (BUL) - 2009
August 26th - 29th
 
  1. 1. Dodder Dynamoes (IRL)
  2. 2. Dragons (GBR)
  3. 3. ASKÖ Linz Bandits (AUT)
  4. 4. Sparks Mlade Buky (CZE)
  5. 5. Balkan Stars (BUL)
  6. 6. Baker Tomkins « (GBR)
  7. 7. Krpan LL Novo Mesto (SLO) 

II. Dupnitsa (BUL) - 2008 
September 2nd - 6th
 
 
  1. 1. Baker Tomkins (GBR)
  2. 2. Dodder Dynamoes (IRL)
  3. 3. ASKOE Linz Stamm Bandits (AUT)
  4. 4. Balkan Stars Sofia (BUL)

I. Limeil Brevannes (FRA) - 2007
September 19th - 22nd
 
  1. 1. London Chromies (GBR)
  2. 2. Dodder Dynamoes (IRL)
  3. 3. Sparks Mlade Buky (CZE)
  4. 4. Askoe Linz (AUT)
  5. 5. Limeil Brévannes (FRA)

Official Federations

  • CEB
  • Olympic
  • World Anti-doping Agency
  • WBSC
  • Playo
  • Whistle shop
  • Bownet
  • Nieuwe Erf