MECWC

EUROPEAN CUP WINNERS CUP MEN

X. Prague (CZE) - 2011 
August 22nd - 27th

(game results)

 
  1.  HSV Spikes (NED)
  2.  Radotinsky (CZE)
  3.  Chicaboo's (BEL)
  4.  Stenlose Bulls (DEN)
  5.  Cavigal (FRA)
  6.  Mask Pezinok (SVK)
  7.  Richings Park (GBR)

IX. Prague (CZE) - 2010 
August 23rd - 28th
 
  1.  Hørsholm Hurricans «(DEN)
  2.  Stenlose Bulls (DEN)
  3.  Spectrum (CZE)
  4.  TJ Tempo (CZE)
  5.  SK Mrki Medvedi (CRO)
  6.  BCF Paris (FRA)

VIII. Spijkenisse (NED) - 2009 
August 24th - 29th
 
  1.  Hørsholm Hurricans (DEN)
  2.  HSV Centrals (NED)
  3.  Spikes (NED)
  4.  TJ Tempo Praha (CZE)
  5.  Deurne Spartans (BEL)
  6.  Princ Jarun (CRO)
  7.  BCF Paris (FRA)

VII. Havlickuv Brod (CZE) - 2008
August 25th - 30th
 
  1.  Decos EHS « (NED)
  2.  Hrosi Havlickuv Brod (CZE)
  3.  Horsholm BSK Hurricans (DEN)
  4.  Centrals HSV (NED)
  5.  Radotinsky SK (CZE)
  6.  BC Control Cobras (FRA)
  7.  Beverens Lions (BEL)
  8.  Princ Jarun (CRO)

VI. Liberec (CZE) - 2007
August 28th - September 1st
 
  1.  Deco EHS « (NED)
  2.  Chomutov (CZE)
  3.  Centrals (NED)
  4.  Hørsholm (DEN)
  5.  Medvednica MRKA Medvedi (CRO)
  6.  Frameries Athletics (BEL)

V. Haarlem (NED) - 2006
August 21st - 26th
 
  1.  DeMo EHS  (NED)
  2.  Odense Giants  (DEN)
  3.  Chicaboo's  (BEL)
  4.  Spectrum Praha  (CZE)
  5.  Raiders Eysines  (FRA)
  6.  Carrousel  (RUS)

IV. Prague (CZE) - 2005
September 6th - 11th
 
  1.  KRC Altron Prague  (CZE)
  2.  Raggers Thamen «  (NED)
  3.  AIMS EHS  (NED)
  4.  Stenløse Bulls  (DEN)
  5.  Deurne Spartans  (BEL)
  6.  Pessac Panthères  (FRA)
  7.  Carrousel  (RUS)
  8.  Indians Raca  (SVK)
  9.  MRKI Medvedi  (CRO)

III. Prague (CZE) - 2004
September 6th - 11th
 
  1.  Raggers Thamen  (NED)
  2.  Radotin Praha  (CZE)
  3.  Amager Vikings  (DEN)
  4.  Deurne Spartans  (BEL)
  5.  Panthers Trnava  (SVK)
  6.  BCF Paris  (FRA)
  7.  Medvednica Zagreb  (CRO)

II. Brasschaat (BEL) - 2003
August 25th - 30th
 
  1.  Allerød Penguins « (DEN)
  2.  Aims EHS  (NED)
  3.  Radotin Praha  (CZE)
  4.  Brasschaat  (BEL)
  5.  Raiders Eysines  (FRA)
  6.  Mask Pezinok  (SVK)
  7.  Ährus  (DEN)

I. Prague (CZE) - 2002
September 9th - 14th
 
  1.  Allerød Penguins  (DEN)
  2.  Spectrum Praha  (CZE)
  3.  Brasschaat  (BEL)
  4.  Lyon Diamonds  (FRA)
  5.  Panthers Trnava  (SVK)

Official Federations

  • CEB
  • Olympic
  • World Anti-doping Agency
  • WBSC
  • Enjoy it
  • Tecnovap
  • Whistle shop
  • Whistle shop